Kdo je nejbohatší a nejúspěšnější už od roku 1918 určuje časopis Forbes. Ten využívá k odhadování majetku otevřené dokumenty, výroční zprávy a výpisy z obchodního rejstříku. Jejich přesnost je obdivuhodná. Dokáží od zisků odečítat dluhy a vyhodnotit, jestli se podniku daří nebo ne. Další věc, která je pro ně nesmírná důležitá jsou inovace a vize do budoucna. Co se týče úspěšnosti v podnikání i u nás máme mladé nové miliardáře.
Začít můžeme s Michalem Strnadem. Můžu Vám ho představit jako nejmladšího miliardáře. Je mu dvacet šest let a je stále svobodný. Získal úplný tudíž stoprocentní podíl zbrojařského holdingu Czechoslovak group. V této firmě začal pracovat, když mu bylo pouhých patnáct let. A již ve svých dvaceti třech letech se dostal ke kompletnímu řízení. Celá firma mu nyní patří. Tržby se odhadují kolem dvaceti miliard ročně. Michal Strnad absolvoval ekonomické lyceum a dvě společnosti se mu v mládí podařily založit. Firmy fungovaly v automobilovém průmyslu a pojišťovnictví. Motto, které se v jejich rodině už několik let drží zní: kdo podnikání řídí, má za něj nést úplnou odpovědnost, a to včetně té vlastnické. Firem, které dál spadají pod celý koncern Czechoslovak group je hodně. Patří sem například: automobilka Tatra, Job air technic, výrobce hodinek Prim, Eldis Pardubice nebo software pro řízení letového provozu. Je velice úspěšný a jeho jmění se odhaduje skoro na sedm miliard kč.
Jako druhý mladý podnikatel je určitě Martin hájek, který spolu s Jiřím Marešem v roce 2006 vytvořili aplikaci livesport. Se kterou dostáváte výsledky o všech sportovních výsledcích přímo do Vašeho mobilního telefonu. Aktuálně aplikaci používá přes 75 000 000 lidí po celém světě. Roční obraty této skupiny přesahují až jednu miliardu korun. Všechny příjmy přímo letí z reklamy. V Třebechovicích pod Orebem mají na 300 zaměstnanců, kteří neustále udávají výsledky sportovních utkání do systému. Jeden člověk je prý schopen sledovat až osmnáct zápasů najednou.