Stříška nad zahradním posezením je nejen užitečná, ale může fungovat do jisté míry i jako dekorace. A co je nejdůležitější, nemusí být vůbec drahá.
Zahradní střecha
Vybudovat si na zahradě můžete prakticky cokoliv. Jsou lidé, co jsou schopni i na malém zeleném plácku vytvořit hotovou botanickou zahradu. Pokud vás ale pěstování rostlinstva příliš neláká a raději máte večírky, tak i k tomu můžete zahradu přizpůsobit. Samozřejmě, jednoduché a ani levné to nebude, ale když budete hodně chtít, nemusí to být ani příliš finančně nákladné.
Co se týče posezení, tam záleží na tom, jestli už nějaké máte nebo musíte něco koupit. V tom druhém případě si raději dvakrát rozmyslete, jestli navštívíte klasický obchod, nebo raději nějaké vetešnictví. Přeci jen, nový nábytek, zvláště ten kvalitnější, už něco stojí a v případě, že otáčíte každou korunu, je zbytečné peníze vyhazovat. I z druhé ruky pořídíte dobrý zahradní nábytek. Pak je tu ještě otázka střechy. Tam se zase vyloženě šetřit nevyplatí. Koupíte-li třeba levné slunečníky, může se vám to při prvním dešti vymstít. Daleko efektivnější je pergola.
Na rozdíl od slunečníků totiž nepromokne při prvních dešťových kapkách a dokáže zadržet i sníh, průtrž mračen či dokonce i kroupy. Jedná se zkrátka o takový zahradní štít. Nejde však pouze o užitnou konstrukci, ale když vyberete dobře, tak i o dekoraci. Samozřejmě, že k tomu jsou nejideálnější modely vytvořené na míru specializovanými zahradními architekty, ale ty mohou stát i stovky tisíc. I z tak zvaných prefabrikovaných pergol si jistě dokážete vybrat takovou, která je nejen plně funkční, ale zároveň vypadá k světu.
Když si člověk řekne prefabrikát, nevybaví se mu nic moc krásného, pouze užitečného. V tomto případě je to ale jiné. Jedná se o skloubení praktičnosti a dekorativnosti. Problém může nastat ve chvíli, kdy takovou konstrukci budete dávat dohromady. Pokud v tom nejste příliš kovaní, měli byste to nechat na firmě. I když tyto stavebnicové sestavy se obvykle montují docela snadno, i když je k tomu potřeba více lidí.